Logo VULCAN - Razem dla lepszej oświaty
Rekrutacja do Żłobka Miejskiego "Tęczowy Świat" w Brzegu

Oferta jednostki

Żłobek Miejski Tęczowy Świat

ul. Gaj 3, 49-300 Brzeg

tel. 77 404 70 95

e-mail: teczowyzlobek@brzeg.pl

WWW: http://zlobek-teczowyswiat.pl

imię i nazwisko dyrektora: Emilia Świtoń

Lista grup

Nazwa grupy Szczegóły
Żłobek Dzieci w wieku pół rokuDzieci w wieku pół roku Dzieci w wieku 1 rokuDzieci w wieku 1 roku Dzieci w wieku 2 latDzieci w wieku 2 lat Opieka całodzienna z wyżywieniemOpieka całodzienna z wyżywieniem WyżywienieWyżywienie

Dodatkowe informacje

Jednostka publiczna/niepubliczna:
Publiczna
Budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych:
Częściowo przystosowany
Godziny pracy:
06:00 - 17:00
Własny budynek:
Tak
Własny ogród:
Tak

Opis jednostki


Żłobek został zbudowany w 1977r i od tego czasu nieprzerwanie służy dzieciom i rodzicom. Aktualnie jest jedynym żłobkiem miejskim w Brzegu.

Jest wpisany w rejestrze żłobków i klubów dziecięcych prowadzonych przez gminę Miasto Brzeg oferując opiekę nad łącznie 108 dziećmi z obszaru Gminy Miasta Brzeg.
Opiekę nad naszymi milusińskimi sprawujemy przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem jednego miesiąca w okresie wakacyjnym oraz dniami ustawowo wolnymi, które regulują odrębne przepisy.

Opiekę nad dziećmi powierzamy wykwalifikowanym Dyplomowanym Opiekunom Dziecięcym oraz Dyplomowanej Pielęgniarce. Dzięki Nim dzieci otoczone są miłością, uwagą i troską, i pod Ich skrzydłami uczą się podstawowych rzeczy, takich jak samodzielne ubieranie się, jedzenie, interakcje z innymi dziećmi. Nasz Personel dba również o rozwój motoryczny naszych podopiecznych poprzez dostosowane do wieku gry i zabawy.

Dzięki sprawnie działającej kuchni i Paniom Kucharkom dostarczamy dzieciom trzy posiłki dziennie: śniadanie, zupę oraz drugie danie z podwieczorkiem. Jadłospis ustalany jest w oparciu o wytyczne Instytutu Żywności i Żywienia.

Całości dopełnia prężnie działający Personel Pomocniczy, który dba o czystość i komfort pobytu dzieci w naszym żłobku, oraz wspiera Opiekunów w opiece nad dziećmi.